Köklü geçmişin biçimlendirdiği tasarım. Işıktan gelen güç. Prospex Speedtimer Solar Kronograf Serisi.

 

1969 yılında ortaya çıkan Seiko Speedtimer, kronograf tarihinin önemli kilometre taşlarından biriydi. Bu model, dünyanın ilk otomatik kronograflarındandı ve saate güç veren Kalibre 6139, süre ölçümünde önemli gelişmeler sağlayarak otomatik kol saatleri tarihine geçti.Bugün Speedtimer kronograf serisine katılan üç yeni nesil model, tasarımlarıyla orijinal modelin ruhunu taşırken bu tasarımı Seiko solar teknolojisinin kullanışlılığı, güvenilirliği ve hassasiyeti ile geleceğe taşıyor.Her üç model de Kasim 2022’den itibaren Seiko Butiklerinde ve seçkin yetkili satış noktalarında satışa sunulacak.

Işın deseni, kadrana zengin bir renk ve modern bir his katıyor.

Tüm Speedtimer kronograflarda olduğu gibi bu tasarımın da her ayrıntısı en üst düzey süre ölçümü için gereken hassasiyet düşünülerek tasarlandı. Kronografın saniye ibresi, kadranın kenarındaki takimetre işaretlerine kadar uzanıyor. Saniye ibresi ve saat 6 konumundaki kronograf dakika ibresi kırmızı renkte, böylece ölçülen süre kadranda öne çıkıyor ve bir bakışta görülebiliyor. Tarih göstergesi indekslerin arasında konumlanıyor, bu sayede saat her zaman kolaylıkla okunabiliyor.

Her üç modele de güç veren Seiko solar Kalibre V192; 60 dakika ölçüm yapabilen kronograf, 24 saatlik alt kadran ve tam şarjda altı aya kadar güç rezervi sunuyor.

Akrep, yelkovan ve 12 saat indeksinin her birinde kullanılan Lumibrite sayesinde saat, düşük ışık koşullarında dahi kolayca okunabiliyor.

Her üç modelin alüminyum bezeli de çift renkli yapıda ve tümünde takimetre işaretleri bulunuyor.

Saniye işaretleri iç bezelde konumlanıyor; böylece indeksler büyük ve kolayca görünür hale geliyor.

Bilezikte kullanılan ayna finisajlı ve ince çizgili yüzeylerin birleşimi ile bombeli safir cam, saatlere sportif ve klasik bir görünüm kazandırıyor. Bileziğin kalınlığı ve ağırlığı, saatin bilekte rahat ve stabil bir şekilde surmasını sağlıyor. Kadranların ışın dokusu, her Prospex saatin en temel özelliklerinden biri olan yüksek okunabilirliği sunuyor.

Bu üç solar kronograf, elektronik süre tutmanın hassasiyetini ve ışıktan güç alan bir saatin kullanışlılığını, Prospex Speedtimer’ın üst düzey özellikleri ile bir araya getiriyor.

 

 

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR